Plastik Rattan Koltuk üretimi başladı

by / / Uncategorized
Plastik Rattan Koltuk

Plastik Rattan Koltuk:

Enjeksiyon Plastik Rattan Koltuk üretimine başladık. Sırtında ve oturma yerinde ki rattan örgüler gerçeğini bire bir andırmaktadır.

Rattan Koltuk, günümüzde kullanılan en yaygın bahçe mobilya türüdür. Avantajları: kolay temizlenebilir olması, hafif olması, istiflenebilir olması, açık hava şartlarına karşı dayanıklı olması gibi bir çok avantajı bulunmaktadır.

Plastik Enjeksiyon Nedir?

Plastik enjeksiyon, sıcaklık yardımı ile eritilmiş plastik hammaddenin bir kalıp içine enjekte edilerek şekillendirilmesi ve soğutularak kalıptan çıkarılmasını içeren bir imalat yöntemidir. Bu metot ile en küçük komponentlerden, bahçe mobilyalarına kadar çok çeşitli ebat ve kategorilerde plastik parçalar imal edilebilir. En yaygın imalat yöntemlerinden biridir. İşlemin gerçekleştirildiği makineye plastik enjeksiyon makinesi denir. İlk plastik enjeksiyon makinesi1930‘lu yıllarda yapılmıştır.

 

BAHÇE MOBİLYALARI

Bahçe Mobilyası Tanımı:

Bahçe mobilyası kavramını;
1)Niteliğine göre
2)Kullanım alanına göre
olmak üzere iki farklı şekilde kategori edebiliriz.

1)Niteliğine Göre;
Bahçe mobilyası kavramını ;niteliğine göre 7 ana başlık altında toplayabiliriz.
-Plastik Rattan Bahçe Mobilyaları
-Doğal Örgülü Bahçe Mobilyaları
-Masif Ahşap Bahçe Mobilyaları
-Doğal Rattan Bahçe Mobilyaları
-Bambu ve Kestane Bahçe Mobilyaları
-Aluminyum Bahçe Mobilyaları
-Plastik Tekstil Bahçe Mobilyaları

-Plastik Rattan Bahçe Mobilyaları

Plastik rattan bahçe mobilyaları, sentetik rattan ya da poly rattan olarak da adlandırılmaktadır.
Genellikle, aluminyum kasa  üzerine plastik rattan malzemesinin örülmesi yöntemiyle üretilmektedir. Ancak, plasti enjeksiyon rattan mobilyalar çok daha uzun ömürlü ve kullanışlıdır.
Bahçe mobilyaları ürünleri arasında en çok tercih edilen ürün grubu olarak tanımlayabiliriz.
Plastik rattan kullanılarak; rattan masa , rattan koltuk, rattan sandalye , rattan oturma takımı , rattan masa takımı , rattan ezlong ,  rattan salıncak , çardak gibi ürünler üretilebilmektedir.Bu ürünler balkon mobilyaları , bahçe mobilyaları  olarak kullanılmakla beraber.Birçok kafe , restoran projesinde bahçe sandalyesi, plastik rattan koltuk, bahçe masası , cafe sandalyesi , restaurant sandalyesi olarak tercih edilmektedir.
Plastik Rattan koltuk; dış mekan kullanımına dayanıklı olması nedeniyle İzmir , Antalya , İstanbul da birçok otel , kafe ve restaurant bahçe mobilyası olarak plastik rattan bahçe mobilyası tercih etmektedir.

Doğal rattan ürünlerin dış mekana uygun bir kullanımı olmaması nedeniyle bir çözüm olarak ortaya çıkan bu ürün grubu doğal rattan malzeminin bir emitasyonu olmasına karşın daha kolay kullanımı, yıkanabilir olması ve uygun fiyatlı bahçe mobilyası arayan müşterilerin tercihi olmuştur.

2)Kullanım Alanına Göre;

-İç Mekan Bahçe Mobilyası
-Dış Mekan Bahçe Mobilyası

Bahçe mobilyası kavramını kullanım alanlarının farklılığına göre  iç mekan bahçe mobilyaları ve dış mekan bahçe mobilyaları olarak ikiye ayırabilirz.
Bu ayrımı yapabilecek olmamızda; farklılaşan kullanım alanları ve çeşitliliği ile hayatımıza yeni yaşam alanları olarak giren; balkon ve kış bahçeleri,yazlık ve tatil alanları,oteller,hayatımıza ve yaşama kültürümüze daha fazlasıyla dahil olan;  kafe ve restoranlar, peysaj alanın gelişmesi ve önem kazanması ile daha da güzelleşen bahçeler ve istemeyerek dahil olduğumuz yoğun şehir ve iş yasantısının yarattığı stresten uzaklaşmak istenmesi ile ; doğal ve doğal görünümlü mobilyaların önem kazanmasına ve daha da fazla kullanmamıza neden olmuştur.Aynı zamanda dış mekan mobilyalarında ; dış mekanın doğasına uygun olarak üretilen ve ürünün dış mekanın etkilerine maruz kaldığında yaşadığı minumum etki bahçe mobilyalarının önemini arttırmış ve bu önemi kazanması ile  ;bahçe mobilyası kavramını iç mekan ve dış mekan olarak ikiye ayırmamıza neden olmuştur.Bu önem ve kullanım giderek artmakta ve daha daha fazla gruba ayrılacak yoğunlukta hayatımızda olmaya devam edecektir.

Estelia Bahçe Mobilyaları; Samsun , İzmir , Antalya , İzmir , Bursa , Ankara ,Sakarya , Trabzon , Giresun ,Rize , Kayseri , Konya, Van , Diyarbakır , Gaziantep , Manisa , Muğla ,Denizli , Aydın , Balıkesir , Çanakkale ve tüm Türkiye’de 50 nin üzerinde ” Estelia Bahçe Mobilyaları ” Satış noktasında müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

  • Pin It
TOP